Britanski The Guardian je medij prema kojem gajim izrazito poštovanje. Za razliku od drugih vodećih medija kao što su The Washington Post ili The New York Times, Guardian je potpuno besplatan, a uprkos tome ima neovisnu uređivačku politiku na koju ne utiču korporativni vlasnici. To je moguće zbog lojalnih čitaoca koji dobrovoljnim donacijama doprinose da kvaliteta novinarstva ostane na vrhunskom nivou.
Najbolji dio Guardiana je redovna rubrika The Upside gdje možete pročitati isključivo pozitivne vijesti – inovacije, dobre prakse i ideje koje imaju potencijal da svijet načine boljim. Međutim, ljestvica je postavljena visoko i piše se samo o onim idejama koje se mogu replicirati i drugdje, imaju provjerene rezultate, te se bave nekim od ozbiljnih izazova.
Čudna stvar se dogodi kada napišete da nešto ide kako treba. Ljudi primjećuju. Pročitaju vijest do kraja. Podijele je sa prijateljima. Pišu vam u znak zahvalnosti.
THE GUARDIAN
Tako u pozitivnim vijestima koje su obilježile proteklu sedmicu možete pročitati o dostavi lijekova na udaljena ostrva pomoću dronova, šestogodišnjoj djevojčici koja je doprinijela ukidanju rasne segregacije u svojoj školi, te zašto je prelazak sa uglja na obnovljive izvore energije ne samo ekološki prihvatljivija već i jeftinija alternativa.